SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
ULRICEHAMNS IF
Boule
Resultat torsdag 29/9

47 deltagare

 

1) Kjell-Ove Svantesson  3/31

2) Christer Green  3/26

3) Thomas Efraimsson  3/23

4) Gary Andén  3/16

5) Carina Andersson  3/13

6) Svante Johansson  2/13

    Ricky Johansson  2/13

8) Sven-Olof Grimborg  2/12 

Pristagare måndagsserien
Fem glada pristagare i måndagsserien

1. Ivar Wahl

2. Carina Lindgren

3. Thomas Karlsson

4. Per Brobjer

5. P-O Eliasson

Resultat måndag 26/9

43 deltagare

 

1) Jan Kling  3/22

2) Jan-Gunnar Roos  3/16

3) Christer Green  3/13

4) Göran Lindgren  3/10

    Barbro Almgren  3/10

6) Dan Markbrant  3/7

7) Britt-Marie Bylin  2/12  

Resultat torsdag 22/9

37 deltagare

 

1) Kenneth Emanuelsson  3/23

    Conny Hellqvist  3/23

3) Jan-Gunnar Roos  3/19

4) P-O Eliasson  3/18

5) Barbro Almgren  3/16

6) Staffan Hansson  3/10

7) Kent Karlsson  2/19 

Resultat torsdag 15/9

44 deltagare

 

1) Ricky Johansson 3/31

2) P-O Eliasson  3/27

3) Staffan Hansson  3/26

4) Johan Lindström  3/21

5) Thomas Karlsson  3/17

6) Jan Lindgren  3/14

7) Ann Sjölin  3/13

2022-09-10 Kronäng dubbel (KIF)
Herr Dubbel Monrad (L)    Antal lag 24
Tävlingsledare: Hans Lindroth Huvuddomare: Lennart Kjaer

Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Janne Johansson 24435 TRX
1 Hannu Kolehmainen 14061 TRX
2 Mats Molid 33378 CAR
2 Richard Johannesson 13819 POM
3 Rolf Augustsson 32395 ULC
3 Per Linderoth 34538 ULC
4 Ingvar Johansson 33242 VPC
4 Mats Thulin 29140 VPC
5 Henrik Hugosson 11319 LID
5 Anders Csapó 23666 SCP
Resultat torsdag 8/9

34 deltagare

 

1) Rolf Augustsson  3/23

2) Rickard Johansson  3/22

3) Gustaf Linder  3/18

4) Kjell-Ove Svantesson  3/11

5) Dinne Svensson  3/10

6) Staffan Hansson  2/16

Lassalyckan 75:an den 2 sep. 2022

Resultat

1, Lennart Bergqvist / Lars Lindstrand  Jönköping                   4 +33

2, Egon Ekunger / Svante Johansson Ulricehamn                    4 +21

3, Bo Nilsson / Per-Olof Gunnarsson Sjömarken                     4 +20

4, Kjell Nilsson / Lars-Erik Andersson Mark                              4 +15

5, Per-Ola Eliasson / Jan Kling Ulricehamn                               4 +12

6, Christer och Inger Green Ulricehamn                                   3 +19

7, Kenneth Johansson / Birgitta Olausson Varberg                  3 +15

8, Jan Ahlberg / Yngve Dahlbom Dalsjöfors                             3 +13

9, Lars-Erik Fritioff / Inger Vestin Sjömarken                            3 +11

10, Bjarne Persson / Anders Svensson Ulricehamn                   3 +3

Resultat torsdag 1/9

1) Thomas Karlsson  3/25

2) Svante Johansson  3/22

3) Perry Philipsson  3/19

4) Kent Inge Steen  3/16

5) Dinne Svensson  3/15

6) Conny Mattsson  2/7

Resultat torsdag 25/8

48 deltagare

 

1) Thomas Efraimsson  3/28

2) Svante Johansson  3/20

3) Christer Green  3/19

4) Perry Philipsson  3/17

5) Dinne Svensson  3/6

    Kent-Inge Steen 3/6

7) Rolf Enqvist  2/18

8) Barbro Johansson  2/13 

Resultat från Klubbmästerskap helgen 20-21/8

Damsingel

 

1) Carina Lindgren

2) Brit Anthonisen

3) Carina Andersson

    Walborg Andersson

5) Barbro Almgren

    Lena Persson

    Marie Lindgren

    Karin Brorsson Linderoth

 

Herrsingel

 

1) Jan Kling

2) Pontus Svensson

3) Svante Johansson

    Dinne Svensson

5) Christer Green

    Thomas Karlsson

    Dick Enander

    Rickard Johansson

 

Mixdubbel

 

1) Carina Andersson / Rolf Augustsson

2) Per-Ola Eliasson / Ann Sjölin

3) Karin Brorsson Linderoth / Per Linderoth

    Eivor Johansson / Gustaf Linder

5) Beata Lindberg / Rickard Johansson

    Carina Lindgren / Ricky Johansson

    Marianne Eliasson / Svante Johansson

    Monica Rapp / Jan Kling 

 

 

Resultat torsdag 18/8

25 deltagare

 

1) Olle Andersson  3/23

2) Christer Green  3/21

3) Dinne Svensson  3/18

4) Staffan Hansson  3/3

5) Thomas Bengtström  2/10

Seriespel/WDBF Öppna Seriespel/WDBF/Division 3

Tabell

Plats Lag M V O F Klotdiff Kvot Poäng
1 CLUB BOULE LA POMME DE PIN (POM 2) 9 7 1 1 70 14 15
2 ULRICEHAMNS IF (ULC) 9 6 1 2 111 12 13
3 Bison Boulesällskap (BIS) 9 5 1 3 79 6 11
4 DALSJÖFORS GOIF (DAL) 9 4 3 2 15 2 11
5 CARL XIV JOHAN PETANQUE CLUB (CAR) 9 4 2 3 21 6 10
6 LIDKÖPINGS BOULE KLUBB (LDÖ) 9 5 0 4 68 2 10
7 TIBRO BOULESÄLLSKAP DÉJÀ VU (TIB) 9 2 2 5 -75 -10 6
8 CLUB LA BOULE DE TRIX (TRX 3) 9 1 3 5 -74 -10 5
9 BK TORP SKÖVDE (TOR) 9 1 3 5 -114 -10 5
10 Vara Bouleklubb (VRA) 9 1 2 6 -101 -12 4
Resultat torsdag 11/8

38 deltagare

 

1) Per Linderoth  3/28

2) Kjell-Ove Svantesson  3/27

3) Svante Johansson  3/23

4) Ricky Johansson  3/21

5) Thomas Larsson  3/19

6) Barbro Almgren  3/9

7) Marianne Eliasson  2/16 

Resultat måndag 8/8

35 deltagare

 

1) Bjarne Persson  3/36

2) Bo Andersson  3/35

3) Dick Enander  3/16

4) Thomas Karlsson  3/9

5) Monica Rapp  3/5

6) Kent Karlsson  2/19 

Resultat torsdag 4/8

24 deltagare

 

1) Brit Anthonisen  3/28

2) Egon Ekunger  3/20

3) Olle Andersson  3/18

4) Staffan Hansson  3/17

5) Monica Rapp  3/6

 

Resultat måndag 1/8

37 deltagare

 

1) Eivor Johansson  3/23

2) Christer Green  3/21

3) Kenneth Nilsson  3/17

4) Sune Granbom  3/14

5) Kjell-Ove Svantesson  3/13

6) Bo Andersson  3/7

7) P-O Eliasson  2/18

Resultat torsdag 28/7

30 deltagare

 

1) Staffan Hansson  3/21

2) Mats Molid  3/20

3) Christer Green  3/19

4) Kjell-Ove Svantesson  2/19

5) Egon Ekunger  2/16

Resultat måndag 25/7

28 deltagare

 

1) Sven-Olof Grimborg  3/22

2) Svante Johansson  3/21

3) Thomas Bengtström  3/17

4) Kjell-Ove Svantesson  3/16

5) Rolf Augustsson  2/17

 

Resultat måndag 18/7

26 deltagare

 

1) Jan Kling  3/28

2) Gustaf Linder  3/25

3) Anders Svensson  3/21

    Göran Nycander  3/21

5) Dan Hertzman  3/18 

Resultat Sten Sture Mixen 14/7
Glada och nöjda pristagare

46 deltagande par

 

1) Eva och Sören Friis Hansen, Borås 5/33

2) Sanna och Joakim Trogen, Göteborg 4/34

3) Britt Nilsson och Christer Lenson, Borås 4/25

4) Carina Sutt och Leif Mollberg, Borås 4/25

5) Barbro och Göran Larsson, Borås 4/19

6) Gerd och Bertil Tunje, Borås 4/16

7) Brit Anthonisen och Per-Ola Eliasson, Ulricehamn 4/16

8) Åse Höiås-Fälth och Claes Lundgren, Skara 4/12

9) Terhi Ylitapio och Lennart Olsson, Mark 4/4

10) Carina och Göran Lindgren, Ulricehamn 3/21

 

  

Resultat Måndag 11/7

38 deltagare 

1. Göran Lindgren 3/22

2. Per Ola Eliasson 3/21

3. Carina Lindgren 3/20

4. Dick Enander 3/15

5. Svante Johansson 2/18

6. Bjarne Persson 2/9

7. Marianne Eliasson 2/6

Resultat Torsdag 7/7

33 deltagare 

1. Richard Johansson 3/30

2.Helena Wengbrand 3/23

3.Dick Enander 3/20

4.Jan Gunnar Roos 3/19

5.Staffan Hansson 3/17

6.Bjarne Persson 3/15

Resultat måndag 4/7

30 deltagare

 

1) Christer Green  3/27

2) Kenneth Nilsson  3/21

3) Svante Johansson  2/16

4) Göran Nycander 2/14

    Dick Enander  2/14

Resultat torsdag 30/6

27 deltagare

 

1) Carina Lindgren  3/16

2) Christer Green  3/15

3) Thomas Karlsson  2/14

4) Johan Lindström  2/13

    Svante Johansson  2/13

6) Kenneth Nilsson  2/11

 

Resultat måndag 27/6

32 deltagare

 

1) Kjell-Ove Svantesson  3/21

    Ivar Wahl  3/21

3) Monica Rapp  3/18

4) Dick Enander  3/17

5) Göran Nycander  3/10

6) Thomas Karlsson  2/15

Resultat torsdag 23/6

23 deltagare

 

1) Per-Ola Eliasson  3/29

2) Johan Lindström  3/26

3) Rolf Augustsson  3/22

4) Carina Andersson  3/16

5) Brit Anthonisen  2/16

Resultat måndag 20/6

30 deltagare

 

1) Dinne Svensson  3/31

2) Sven-Olof Grimborg  3/26

3) Håkan Dahl  3/25

4) Per-Ola Eliasson  3/24

5) Christer Green  3/23

6) Stig-Arne Byhlin  3/15

Resultat Boris minne 2022-06-18

Öppen Dubbel Monrad (R)    Antal lag 40

 

Resultat A-klassen

Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Tomas Finné 12081 Halmstad
1 Daniel Svensson 35146 Halmstad
2 Pia Johnsson 34999 Varberg
2 Berit Sjöberg 25410 Varberg
3 Cecilia Holm 24525 Lindome
3 Fredrik Holmqvist 23289 Lindome
3 Anders Csapó 23666 Solna
3 Camilla Csapó Olsson 24288 Ssolna
5 Björn Berg 34662 Falköping
5 Jessica Jansson 35534 Falköping
5 Hans Lindqvist 36173 Falköping
5 Ingvar Sjöholm 36171 Falköping
5 Thomas Lindberg 13091 Halmstad
5 Johannes Thuresson 14394 Halmstad
5 Egon Ekunger 21920 Ulricehamn
5 Ivar Wahl 20041 Ulricehamn

 

Övriga resultat

 

B-slutspel

1) Janne Johansson och Jörgen Strende, Skövde

2) Thomas Efraimsson och Tomas Carlsson, Ulricehamn

C-slutspel

1) Nicklas Eriksson och Annika Florin, Norrtälje

D-slutspel

1) Carina Andersson och Ann Sjölin, Ulricehamn 

 

 

 

Resultat torsdag 16/6

41 deltagare

 

1) Brit Anthonisen  3/30

2) Monica Rapp  3/12

3) Ann Sjölin  3/11

4) Staffan Hansson  3/10

    Pontus Svensson  3/10

6) Carina Andersson  3/5

7) Birgitta Palm  3/4

Resultat måndag 13/6

38 deltagare

 

1) Britt-Marie Byhlin  3/26

2) Olle Andersson  3/25

3) Ingrid Claesson  3/23

4) Dick Enander  3/22

5) Carina Lindgren  3/19

6) Monica Rapp  3/12

7) Ivar Wahl  2/16

Resultat torsdag 9/6

37 deltagare

 

1) Rolf Augustsson  3/17

2) Jan Lindgren 3/14

3) Ricky Johansson  3/12

4) Christer Green  3/8

5) Per-Ola Eliasson  3/5

6) Jan Ståhl  2/15

7) Svante Johansson  2/14

    Monica Rapp  2/14 

Resultat torsdag 2/6

Deltagare 35 st

 

1) Christer Green  3/29

2) Egon Ekunger  3/20

3) Inga Andersson  3/18

4) Mats Molid  3/10

5) Marianne Eliasson  3/9

6) Elisabeth Lindholm  2/14

Resultat måndag 30/5

36 deltagare

 

1) Per-Ola Eliasson  3/28

2) Kjell-Ove Svantesson  3/24

2) Håkan Dahl  3/24

4) Kenneth Emanuelsson  3/16

5) Dinne Svensson  3/8

6) Johan Lindström  3/5

7) Svante Johansson  2/16

Resultat måndag 23/5

46 deltagare

 

1) Rolf Augustsson  3/22

2) Dinne Svensson  3/21

3) Svante Johansson  3/19

4) Egon Ekunger  3/16

5) Kjell-Ove Svantesson  3/14

6) Eivor Johansson  3/7

7) P-O Eliasson  2/17

8) Per Linderoth  2/15

Resultat torsdag 19/5

22 deltagare

 

1) Thomas Karlsson  3/18

2) Lage Brunngård  3/16

3) Helena Svenningsson  3/15

4) Thomas Larsson  2/10

5) Staffan Hansson  2/8

Resultat måndag 16/5

45 deltagare

 

1) Anders Svensson  3/24

2) Ivar Wahl  3/21

3) K-G Hellqvist  3/20

4) Helena Wengbrant  3/15

5) Kenneth Emanuelsson  3/13

6) Jan Kling  3/12

7) Dick Enander 3/3

2022-05-14 WDBF:s DM i mixedtrippel (TIB)
V55 Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 8
Tävlingsledare: Sven-Inge Gustavsson Huvuddomare: Lennart Kjaer

Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Elisabeth Mildh Pedersen 18646 TRX
1 Hannu Kolehmainen 14061 TRX
1 Janne Johansson 24435 TRX
2 Karin Brorsson Linderoth 34631 ULC
2 Per Linderoth 34538 ULC
2 Jimmy Sjölund 23095 ULC
3 Eva Sveen 16677 TRX
3 Morgan Frick 16083 TRX
3 Conny Johansson 16113 TRX
3 Evalena Niklasson 30866 TRX
3 Jan Pedersen 17382 TRX
3 Stefan Månsson 17223 TRX
Resultat torsdag 12/5

33 deltagare

 

1) Anna-Lisa Andersson  3/18

    Kjell-Ove Svantesson  3/18

3) Rolf Augustsson  3/12

    Dick Enander  3/12

5) Birgitta Palm  3/11

6) Sven-Åke Andersson  2/18 

Resultat måndag 9/5

38 st deltagare

 

1) Kjell-Ove Svantesson  3/29

2) S-O Grimborg  3/23

3) Egon Ekunger  3/19

    Thomas Karlsson  3/19

5) Bjarne Persson  3/16

6) Per-Ola Eliasson  3/11

    Gerd Sandin  3/11

    Ivar Wahl  3/11

Resultat torsdag 5/5

40 deltagare

 

1) Sven-Åke Andersson  3/19

2) Carina Andersson  3/17

3) Dinne Svensson  3/15

4) Sven-Olof Grimborg  3/14

5) Mats Molid  3/11

6) Dick Enander  2/18

7) Johan Lindström  2/12

Resultat måndag 2/5

45 deltagare

 

1) Christer Green  3/18

    Jan-Gunnar Roos  3/18

3) Jan Kling  3/17

    Stig-Arne Byhlin  3/17

5) Kenneth Nilsson  3/14

6) Barbro Almgren  3/8

7) Carina Lindgren  2/15

8) Kjell-Ove Svantesson  2/14

    Tomas Bengtsson  2/14 

Resultat torsdag 28/4

48 deltagare

 

1) Karin Brorsson Linderoth  3/33

2) Jimmy Sjölund  3/28

3) Jan-Gunnar Roos  3/25

4) Staffan Hansson  3/22

5) Rolf Augustsson  3/15

6) Eivor Johansson  3/9

7) Olle Andersson  2/19

8) Thomas Efraimsson  2/17  

Resultat måndag 25/4

40 deltagare

 

1) Dinne Svensson  3/21

    Jan-Gunnar Roos  3/21

    Peter Kjellberg  3/21

4) Egon Ekunger  3/19

5) P-O Eliasson  3/15

6) Lola Roos  2/20

7) Bo Andersson  2/19

Resultat torsdag 21/4

36 deltagare

 

1) Olle Andersson  3/23

2) Dick Enander  3/18

3) Ricky Johansson  3/12

3) Christer Green  3/12

5) Birgitta Palm  3/10

6) Gary Andén  2/11

6) Thomas Bengtström 2/11

 

Resultat Påskcup 2022-04-15
Glad påsk!

46 deltagare

 

1) Gerd Sandin  3/31

2) Ricky Johansson  3/29

3) Dinne Svensson  3/28

4) Lage Brunngård  3/19

5) Per Linderoth  3/17

6) Elisabeth Lindholm  3/15

7) Kjell-Ove Svantesson  3/12

8) Lisbeth Brunngård  2/16

Resultat måndag 11/4

51 deltagare

 

1) Jan-Gunnar Roos  3/23

2) Otto Valkama  3/22

3) Kerstin Ståhl  3/19

4) Thomas Bengtström  3/18

5) Ingrid Claesson  3/13

6) Gustaf Linder  3/11

7) Dick Enander  2/17

8) Kurt Pettersson  2/11

Resultat torsdag 7/4

46 deltagare

 

1) Klas Hellqvist 3/28

2) Staffan Hansson  3/25

3) P-O Eliasson  3/23

4) Jan Lindgren  3/20

5) Svante Johansson  3/15

6) Jan-Gunnar Roos  3/10

7) Jan Kling  2/12

8) Christer Green  2/12

Resultat måndag 4/4

60 deltagare

 

1) Per Linderoth, 3/24

2) Jan Lindgren, 3/21

3) Staffan Hansson, 3/18

4) Leif Lövgren, 3/17

5) Jan-Gunnar Roos, 3/16

6) Håkan Dahl, 3/14

7) Thomas Karlsson, 3/12

8) Per Brobjer, 2/20  

Resultat Bogesundsfighten 2022-04-02
De 7 bästa paren.

38 deltagande par

 

1) Lennart Olsson / Terhi Ylitapio  SKN, 5/26

2) Carina Andersson / Ann Sjölin  ULC, 4/31

3) Åse Höiås Fälth / Claes Lundgren  SKA, 4/27

4) Christer Green / Svante Johansson  ULC, 4/26

5) Arne Efraimsson / Lars Ljunggren  SSÖ, 4/24

6) Lena Persson / Dinne Svensson  ULC, 4/9

7) Besim Perquku / Anders Skog  LAN, 4/7

8) Johan Ericsson / Mikael Nilsson  SLO, 3/26

9) Lennart Claesson / Jerry Eriksson  HÄL, 3/21

10) Lars Andersson / Leif Lövgren  DAL, 3/18  

Resultat torsdag 31/3

51 deltagare

 

1) Jimmy Söderlund  3/26

2) Per-Ola Eliasson  3/22

3) Dinne Svensson  3/20

4) Dick Enander  3/18

5) Carina Andersson  3/17

6) Rolf Augustsson  3/14

7) Bo Andersson  3/10

8) Elisabeth Lindholm  2/16

 

 

 

Resultat Kärringarally 2022-03-26
De 3 bästa paren.

1) Pia Johnsson / Berit Sjöberg  VAR  5/36  

2) Monica Fällmar / Kerstin Svahn  SJÖ  4/26

3) Christiane Negrelli / Inger Oscarsson  HÖG/VÄX  4/19

4) Gunnel Davidsson / Liv Sundland  ISK  4/12

5) Karin Brorsson Linderoth / Carina Lindgren  ULC  4/11

6) Carina Stenborg / Carina Sutt  POM  4/4

    

Resultat torsdag 24/3

32 deltagare

 

1) Roger Magnusson  3/25

2) Mats Molid  3/21

3) Eiwor Johansson  3/19

4) Elisabeth Lindholm  3/17

5) Lennart Rapp  2/19

6) Per Linderoth  2/17

 

Resultat torsdag 17/3

42 deltagare

 

1) Per Linderoth  3/30

2) Elisabeth Lindholm  3/23

    Rolf Augustsson  3/23

4) Jan-Gunnar Roos  3/21

5) Klas-Göran Hellqvist  3/19

6) Thomas Bengtström  2/22

7) Carina Lindgren  2/18

    Jan Lindgren  2/18

Resultat Ulricacupen 2022-03-12
De 6 bästa paren. Vinnarparet längst till höger.

32 deltagande par

 

1) Jenny Jönsson / Petra Karlsson TRX/TRX, 5/31

2) Eva-Karin Ingelstedt / Moa Ingelstedt TBG/TBG, 4/24

3) Karin Brorsson Linderoth / Carina Lindgren ULC/ULC, 4/23

4) Annette Lindgren / Maggan Mikaelsson HÖG/HÖG, 4/17

5) Karin Granberg / Terhi Ylitapio SKN/SKN, 4/12

6) Marie Lindgren / Helena Wengbrand ULC/ULC, 4/1

7) Marianna Pruszynska / Kerstin Belfrage SKT/LAN 3/18

8) Inger Andersson / Berit Sjöberg VAR/VAR, 3/9

9) Christina Ahlberg / Inga-Lill Johansson DAL/DAL, 3/8

10) Elisabeth Lindholm / Birgitta Palm ULC/ULC, 3/8

Resultat torsdag 10/3

45 deltagare

 

1) Per Linderoth  3/22

2) Carina Lindgren  3/21

3) Thomas Karlsson  3/20

4) Egon Ekunger  3/17

5) Jan Lindgren  3/14

6) Dick Enander  3/3/12

7) Gerd Sandin  3/11

Resultat torsdag 3/3

48 st deltagare

 

1) Tomas Karlsson  3/29

    Egon Ekunger  3/29

3) Conny Mattsson  3/19

    Thomas Efraimsson  3/19

5) Svante Johansson  3/17

6) Carina Andersson  3/16

7) Jan Lindgren  3/13

    Carina Lindgren  3/13

Resultat torsdag 24/2

43 deltagare

 

1) Dick Enander  3/21

2) Jan-Gunnar Roos 3/19

3) Thomas Bengtström 3/13

4) Lola Roos  3/8

5) Thomas Efraimsson  3/4

6) Ivar Wahl  2/15

7) Thomas Karlsson  2/8

Sparbankscupen V 55 D / 2022-02-19

30 tävlande lag

 

1. Georg Lidén / Siv Wärnbring, Club i Stan boule Jönköping 

2. Jan Kling / Monika Rapp, Ulricehamn

3. Thomas Efraimsson / Per-Ola Eliasson, Ulricehamn

4. Arne Efraimsson / Lars Ljunggren, SSÖ

5. Per-Olof Eriksson / Besim Perquku, LAN

6. Yngve Dahlbom / Inga-Lill Johansson, DAL

7. Lars Nilsson / Alf Gustafsson, TRÅ

8. Anita Söderberg / Christina Urbanke, SKN 

9. Carina Andersson / Ann Sjölin, ULC

10. Morgan Frick / Eva Sveen, TRX

 

Resultat torsdag 17/2

45 deltagare

 

1) Kjell-Ove Svantesson  3/24

    Mats Molid 3/24

3) Johan Lindström  3/20

4) Birgitta Palm  3/18

    Dick Enander  3/18

6) Eivor Johansson  3/17

    Dinne Svensson  3/17 

 

Resultat torsdag 10/2

52 st deltagare

 

1) Per Linderoth  3/28

2) Carina Andersson  3/21

3) Anders Svensson  3/20

    Dinne Svensson  3/20

5) Christer Green  3/14

6) Perry Philipsson  3/13

    Jan Kling  3/13

8) Inger Green  3/12

9) Karin Brorsson Linderoth  3/11  

 

Resultat måndag 31/1

48 deltagare

 

1) Dinne Svensson  3/20

2) Bjarne Persson  3/15

    Per Brobjer  3/15

4) Christer Green  3/11

5) Elisabeth Lindholm  3/10

6) Olle Andersson  3/8

7) Ola Nilsson  3/6

8) Ivar Wahl  2/11

Resultat torsdag 27/1

48 deltagare

 

1) Jan-Gunnar Roos  3/26

2) Staffan Hansson  3/16

    Birgitta Palm  3/16

4) Kjell Engström  3/13

5) Elisabeth Lindholm  3/9

6) Ivar Wahl  2/13

7) Rickard Johansson  2/12

    Mats Molid  2/12  

Resultat måndag 24/1

54 deltagare

 

1) Christer Green  3/29

2) Walborg Andersson  3/26

3) Helena Wengbrand  3/23

4) Johan Lindström  3/21

    Egon Ekunger  3/21

    Ivar Wahl  3/21

7) Leif Lövgren  3/12

8) Gary Andén  3/8 

Resultat torsdag 20/1

47 deltagare

 

1) Per-Ola Eliasson  3/24

2) Svante Johansson  3/19

3) Helena Wengbrand  3/15

4) Mats Molid  3/14

    Kjell-Ove Svantesson 3/14

6) Egon Ekunger 3/12

7) Inger Green  3/11

8) Inga Andersson  2/15

 

 

 

Resultat måndag 17/1

50 deltagare

 

1. Christer Green  3/27

2. Per-Ola Eliasson  3/22

3. Elisabeth Lindholm  3/19

4. Roger Magnusson  3/18

5. Marianne Eliasson  3/12

    Jan Lindgren  3/12

7. Kjell Engström  3/11

8. Kurt Pettersson  2/16 

Resultat torsdag 13/1

43 deltagare

 

1. Kurt Pettersson  3/30

2. Jan Lindgren  3/27

3. Lola Roos  3/14

4. Svante Johansson  3/7

5. Helena Wengbrand  2/12

6. Per-Ola Eliasson  2/11

7. Thomas Bengtström  2/10 

Resultat måndag 10/1

53 deltagare

 

1. Per-Ola Eliasson  3/25

2. Gerd Sandin  3/23

3. Bo Andersson  3/19

4. Brit Anthonisen  3/18

    Börje Lidén  3/18

    Karin Brorsson Linderoth  3/18

7. Otto Valkama  3/15

8. Per Linderoth  3/11

Resultat mellandagsspel onsdag 5/1

40 deltagare

 

1. Christer Green  3/22

2. Eivor Johansson  3/14

3. Ivar Wahl  3/11

4. Kurt Pettersson  3/10

5. Per Linderoth  3/9

6. Bjarne Persson  2/20

7. Per-Ola Eliasson 2/15

    Inger Jonsson  2/15

Resultat mellandagsspel måndag 3/1

51 deltagare

 

1. Per Linderoth  3/21

    Terttu Siljehov  3/21

3. Lars Andersson  3/19

4. Mats Molid 3/13

    Kent Karlsson  3/13

6. Britt-Marie Bylin  3/11

7. Kjell-Ove Svantesson  2/12

8. Rolf Augustsson  2/10 

 

Resultat mellandagsspel torsdag 30/12

46 deltagare

 

1. Dinne Svensson  3/25

    Egon Ekunger  3/25

    Per-Ola Eliasson  3/25

4. Kjell-Ove Svantesson  3/23

5. Karin Brorsson Linderoth  3/21

6. Thomas Efraimsson  3/20

7. Inger Green  3/13

8. Bo Andersson  3/7 

Resultat mellandagsspel tisdag 28/12

42 deltagare

 

1. Bjarne Persson  3/24

2. Per-Ola Eliasson  3/21

3. Brit Anthonisen  3/20

4. Ivar Wahl  3/19

5. Britta Larsson  3/18

6. Kent Karlsson  3/12

7. Stig-Arne Bylin  3/6

8. Göran Lindgren  2/19  

Resultat mellandagsspel söndag 26/12

33 deltagare

 

1. Mats Molid  3/30

2. Walborg Andersson  3/18

3. Christer Green  3/16

4. Johan Lindström  3/13

    Dinne Svensson  3/13

6. Jan Lindgren  3/12

7. Gustaf Linder  3/7  

Resultat Sparbankscupen 14/11 2021

 

1, Anna-Maria Karlsson / Ingemar Karlsson    Skara
2, Margareta Lundqvist / Bernardo Espejo    Motala
3, Åse Hölos–Fälth / Claes Lundgren    Skara
4, Lena Persson / Dinne Svensson        Ulricehamn
5, Terhi Ylitapio / Lennart Olsson        Skene
6, Helena Wengbrand / Ivar Wahl        Ulricehamn
7, Brit Anthonisen / Christer Green        Ulricehamn
8, Eva-Karin Ingelstedt / Hannu Kolehmainen    Hässleholm /
                    Skövde

Resultat KM dubbel 23-24/10

1:a plats herrdubbel

Per Linderoth och Göran Lindgren

2:a plats

Ricky Johansson och Richard Johansson

3:e plats

Dinne och Pontus Svensson

Bengt och Sune Lidh

 

 

 

 

1:a plats damdubbel

Ann Sjölin och Carina Andersson 

2:a plats

Lisbeth Brunngård och Britt-Marie Byhlin

3:e plats

Carina Lindgren och Karin Brorsson Linderoth

Helena Svenningsson och Barbro almgren

Resultatlista Åsundaslaget 16/10 2021

1. Stefan Holmström, Lindome och Ulf Wallman, Skövde

2. Anders och Camilla Csapo, Solna

3. Andreas Jakobsson och Mats Molid, Borås

3. Thomas Efraimsson och Per-Ola Eliasson, Ulricehamn

5. Lindali Andersson och Hamza Mamoun, Västervik / Jönköping

5. Lena Persson och Dinne Svensson, Ulricehamn

5. Jan Dahlqvist och Pia Josefsson, Göteborg

5. Lars-Erik Fritioff och Allan Hemburg, Borås   

Åsundaslaget 16/10 2021

Vinnare A-slutspel Ulf Wallman och Stefan Holmström till vänster samt 2:a pristagare Anders och Camilla Csapo

 
Åsundaslaget 16/10 2021

Segrare B-slutspel Fredrik Holmqvist och Stefan Falk till vänster och 2:a pris Mikael Boman och Thor Allan Tullsjö

 

Klubbmästerskap

Resultat från Herr o Damsingel som avgjordes Lördagen den 14/8

Herr

1, Thomas Efraimsson

2, Anders Svensson

3, Svante Johansson,  Kjell-Ove Svantesson

5, Conny Hellqvist, Perry Philipsson, Rickard Johansson, Sune Carlbom

Damer

1, Carina Lindgren

2, Marie Lindgren

3, Lena Persson, Carina Andersson

5, Ann Sjölin, Britt-marie Bylin, Helena Wengbrand, Karin Brorsson Linderoth

   

Mixdubbel den 15/8

1, Carina o Göran Lindgren

2, Inger o Christer Green

3, Per o Karin Linderoth, Ann Sjölin o Per-Ola Eliasson

5, Anita o Egon Ekunger, Lisbeth o Lage Brunngård

   Dinne Svensson o Lena Persson, Rickard Johansson o Carina Andersson

 
Föreningens huvudsponsor
Våra sponsorer Boule
Vi samarbetar med