Multibanan Invigning 1/6! Välkommen på folkfest med våra sektioner och Skidlandslaget!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
ULRICEHAMNS IF
Hockey
Spelade matcher
MARS 2024
 
27
18:00
ons
18:00    
Team -10, Lassarinken, A-hall
 
BK Nova Paka (Tjeckien) - Ulricehamns Idrottsförening  -      
26
19:00
tis
19:00    
J18-J20, Billingehov
J18-J20 » 
Skövde IK - Ulricehamns Idrottsförening J18_J20
  -      
 
24
07:00
sön
07:00    
Team -14, Lassarinken, A-hall
 
Ulricehamns Idrottsförening Team -14 - Sparbankscupen   -      
23
14:30
lör
14:30    
J18-J20, Övrig plats
 
J18-J20 » 
Lidköping - Ulricehamns Idrottsförening J18_J20
  -      
23
13:45
lör
13:45    
A-pojk, Slättbergshallen
A-pojk » 
Trollhättans HC - Ulricehamns IF/Nittorps IK
14  -  0  
23
08:00
lör
08:00    
Team -12, Norrahammar
 
- Ulricehamns Idrottsförening Team -12  -      
22
19:00
fre
19:00    
A-laget, Vättlehallen
A-laget » 
Lerums BK - Ulricehamns IF
1  -  2  
20
19:00
ons
19:00    
A-laget, Iver-hallen
A-laget » 
Motala AIF HK - Ulricehamns IF
1  -  2  
 
17
16:00
sön
16:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Sörhaga/Alingsås HK
2  -  3  
16
15:10
lör
15:10    
J18-J20, Lassarinken, A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns Idrottsförening J18_J20 - Nittorps IK
  -      
16
09:00
lör
09:00    
Team -15, Lidköping
 
- Ulricehamns Idrottsförening Team -15  -      
15
19:00
fre
19:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Lerums BK
4  -  1  
13
19:00
ons
19:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Motala AIF HK
2  -  4  
 
10
16:30
sön
16:30    
A-laget, PUAHALLEN
A-laget » 
Sörhaga/Alingsås HK - Ulricehamns IF
1  -  2  
10
11:00
sön
11:00    
Team -10, Lassarinken, A-hall
 
Ulricehamns Idrottsförening Team -10 - Lidköping   -      
10
08:00
sön
08:00    
Team -15, Göteborg
 
- Ulricehamns Idrottsförening Team -15  -      
09
13:10
lör
13:10    
A-pojk, Lassalyckans Ishall A-hall
A-pojk » 
Ulricehamns IF/Nittorps IK - Grästorps IK
6  -  3  
09
08:30
lör
08:30    
Team -10, Grästorp
 
DM - Grästorp/Mariestad/Trollhättan - UIF Hockey Team -10  -      
08
19:30
fre
19:30    
J18-J20, Vänersborg
 
J18-J20 » 
Vänersborg - Ulricehamns Idrottsförening J18_J20
  -      
 
03
13:10
sön
13:10    
Team -11, Tibro Ishall
Tibro IK - Ulricehamns IF2  -  4  
03
11:40
sön
11:40    
J18-J20, Lassarinken, A-hall
 
J18-J20 » 
Ulricehamns Idrottsförening J18_J20 - Falköping /Tidaholm
  -      
02
17:00
lör
17:00    
A-pojk, Slättbergshallen
A-pojk » 
Trollhättans HC - Ulricehamns IF/Nittorps IK
4  -  0  
02
16:00
lör
16:00    
Team -10, Tibro Ishall
Tibro IK/Töreboda HF - Ulricehamns IF1  -  1  
02
13:00
lör
13:00    
Team -12, Tidaholm, Rosenbergshallen
 
Skövde, Mariestad, Falköping x 2. - Ulricehamns Idrottsförening Team -12  -      
01
19:30
fre
19:30    
A-pojk, Brätte Ishall
A-pojk » 
Vänersborgs HC - Ulricehamns IF/Nittorps IK
1  -  2  
FEBRUARI 2024
 
27
18:40
tis
18:40    
Team -10, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - HC Lidköping Red Roosters5  -  2  
26
18:30
mån
18:30    
Team -11, PUAHALLEN
Sörhaga/Alingsås HK - Ulricehamns IF5  -  9  
 
25
16:55
sön
16:55    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Nittorps IK - Ulricehamns IF Svart  -      
25
16:30
sön
16:30    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Vårgårda HC - Ulricehamns IF Svart  -      
25
16:30
sön
16:30    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
LN 70 HC - Ulricehamns IF vit  -      
25
15:50
sön
15:50    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF vit - Nittorps IK  -      
25
15:50
sön
15:50    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
LN 70 HC - Ulricehamns IF Svart  -      
25
15:30
sön
15:30    
Team -14, Lassarinken, A-hall
 
Ulricehamns Idrottsförening Team -14 -   -      
25
15:25
sön
15:25    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF vit - Vårgårda HC  -      
25
15:00
sön
15:00    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF Svart - Ulricehamns IF vit  -      
25
15:00
sön
15:00    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF Svart - Ulricehamns IF vit  -      
25
11:45
sön
11:45    
Team -13, Nittorp IK
Team -13 Ulricehamn - Nittorps IK  -      
24
16:00
lör
16:00    
Team -13, Puahallen, Vårgårda
Vårgårda HC - Team -13 Ulricehamn   -      
24
11:00
lör
11:00    
A-pojk, Nittorps Ishall
A-pojk » 
Ulricehamns IF/Nittorps IK - Borås HC
0  -  2  
23
19:30
fre
19:30    
J18-J20, Billingehov
J18-J20 » 
Skövde IK Lag 2 - Ulricehamns IF
1  -  4  
23
19:00
fre
19:00    
A-pojk, Åse & Viste Arena
A-pojk » 
Grästorps IK - Ulricehamns IF/Nittorps IK
6  -  0  
21
19:00
ons
19:00    
A-laget, Nittorps Ishall
A-laget » 
Nittorps IK - Ulricehamns IF
6  -  2  
20
19:00
tis
19:00    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - Nässjö HC
0  -  3  
20
19:00
tis
19:00    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - Nässjö HC
0  -  3  
20
19:00
tis
19:00    
J18-J20, Lassarinken, A-hall
 
J18-J20 » 
Ulricehamns Idrottsförening J18_J20 - Nässjö hc
  -      
 
18
16:00
sön
16:00    
A-laget, Profilgruppen Ishall
A-laget » 
Åseda IF - Ulricehamns IF
4  -  5  
18
14:40
sön
14:40    
Team -11, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - Tidaholms HF/IFK Falköping IK5  -  3  
18
11:40
sön
11:40    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF - Vänersborgs HC
2  -  6  
17
16:00
lör
16:00    
Team -12, Skövde Billingehov
 
Skövde x 2, Skara - Ulricehamns Idrottsförening Team -12  -      
17
14:00
lör
14:00    
J18-J20, Skara Ishall
J18-J20 » 
Skara IK - Ulricehamns IF/HC Dalen
1  -  4  
17
14:00
lör
14:00    
J18-J20, Skara Ishall
J18-J20 » 
Skara IK - Ulricehamns IF/HC Dalen
1  -  4  
17
13:00
lör
13:00    
A-pojk, Billingehov B-hall
A-pojk » 
Skövde IK - Ulricehamns IF/Nittorps IK
4  -  3  
17
11:40
lör
11:40    
Team -10, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - Grästorps IK2  -  8  
14
19:00
ons
19:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Jonstorps IF IshF
1  -  2  
 
11
17:00
sön
17:00    
A-laget, HBM Arena
A-laget » 
Olofströms IK - Ulricehamns IF
7  -  1  
11
16:30
sön
16:30    
Team -11, Marks Ishall
Fotskäls HC - Ulricehamns IF1  -  15
11
13:30
sön
13:30    
Team -13, Lassarinken, A-hall
Ulricehamn Team -13 - Sörhaga-Alingsås HK  -      
11
12:30
sön
12:30    
Team -15, Fotskäl
 
- Ulricehamns Idrottsförening Team -15  -      
11
11:40
sön
11:40    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF - HC Lidköping Red Roosters
5  -  3  
10
16:00
lör
16:00    
Team -10, PUAHALLEN
Sörhaga/Alingsås HK - Ulricehamns IF6  -  11
10
15:00
lör
15:00    
J18-J20, Movalla Ishall
J18-J20 » 
Skillingaryds IS - Ulricehamns IF/HC Dalen
2  -  4  
10
15:00
lör
15:00    
J18-J20, Movalla Ishall
J18-J20 » 
Skillingaryds IS - Ulricehamns IF/HC Dalen
2  -  4  
08
19:30
tor
19:30    
J18-J20, ProTrain Arena
J18-J20 » 
Mjölby HC - Ulricehamns IF/HC Dalen
3  -  1  
08
19:30
tor
19:30    
J18-J20, ProTrain Arena
J18-J20 » 
Mjölby HC - Ulricehamns IF/HC Dalen
3  -  1  
08
19:30
tor
19:30    
J18-J20, Mjölby
 
J18-J20 » 
Mjölby - Ulricehamns Idrottsförening J18_J20
  -      
07
19:00
ons
19:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Kungälvs IK
4  -  1  
 
04
16:00
sön
16:00    
A-laget, Sävsjö Ishall
A-laget » 
Hockeyalliansen 74 - Ulricehamns IF
3  -  2  
03
16:00
lör
16:00    
Team -14, Vårgårda
 
Vårgårda - Ulricehamns Idrottsförening Team -14  -      
03
15:40
lör
15:40    
Team -10, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - Borås HC4  -  3  
03
12:30
lör
12:30    
J18-J20, Lassarinken, A-hall
 
J18-J20 » 
Ulricehamns Idrottsförening J18_J20 - Guts Finspång
  -      
03
12:30
lör
12:30    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - IK Guts Finspång
3  -  6  
03
12:30
lör
12:30    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - IK Guts Finspång
3  -  6  
03
lör
00:00    
Team -14, PUAHALLEN
Ulricehamns IF Svart - Ulricehamns IF vit  -      
03
lör
00:00    
Team -14, PUAHALLEN
Ulricehamns IF vit - Vårgårda HC  -      
03
lör
00:00    
Team -14, PUAHALLEN
Ulricehamns IF vit - Mariestad BoIS HC Röd  -      
03
lör
00:00    
Team -14, PUAHALLEN
Mariestad BoIS HC Blå - Ulricehamns IF vit  -      
03
lör
00:00    
Team -14, PUAHALLEN
Ulricehamns IF Svart - Ulricehamns IF vit  -      
03
lör
00:00    
Team -14, PUAHALLEN
Mariestad BoIS HC Blå - Ulricehamns IF Svart  -      
03
lör
00:00    
Team -14, PUAHALLEN
Vårgårda HC - Ulricehamns IF Svart  -      
03
lör
00:00    
Team -14, PUAHALLEN
Mariestad BoIS HC Röd - Ulricehamns IF Svart  -      
02
19:40
fre
19:40    
A-pojk, Lassalyckans Ishall A-hall
A-pojk » 
Ulricehamns IF/Nittorps IK - HC Lidköping Red Roosters
2  -  5  
02
19:20
fre
19:20    
J18-J20, PUAHALLEN
J18-J20 » 
Sörhaga/Alingsås HK - Ulricehamns IF
7  -  1  
JANUARI 2024
 
31
19:00
ons
19:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Stenungsund HF
5  -  0  
 
28
16:00
sön
16:00    
A-laget, Gislerinken
A-laget » 
Gislaveds SK - Ulricehamns IF
4  -  3  
28
10:20
sön
10:20    
Team -11, Borås Ishall
Sörhaga/Alingsås HK Vit - Ulricehamns IF Vit  -      
28
09:55
sön
09:55    
Team -11, Borås Ishall
Fritsla HK - Ulricehamns IF Vit  -      
28
09:55
sön
09:55    
Team -11, Borås Ishall
Borås HC - Ulricehamns IF Svart  -      
28
09:30
sön
09:30    
Team -11, Borås Ishall
Ulricehamns IF Svart - Sörhaga/Alingsås HK Vit  -      
28
09:30
sön
09:30    
Team -11, Borås Ishall
Borås HC - Ulricehamns IF Vit  -      
28
09:05
sön
09:05    
Team -11, Borås Ishall
Ulricehamns IF Vit - Ulricehamns IF Svart  -      
28
09:05
sön
09:05    
Team -11, Borås Ishall
Ulricehamns IF Vit - Ulricehamns IF Svart  -      
28
09:00
sön
09:00    
Team -12, Borås
 
09:05 UIF. 09:30 Borås. 09:55 Fritsla. 10:20 Sörha - Ulricehamns Idrottsförening Team -12  -      
28
08:40
sön
08:40    
Team -11, Borås Ishall
Ulricehamns IF Svart - Fritsla HK  -      
28
sön
00:00    
Team -11, Borås Ishall
Tidaholms HF/IFK Falköping IK Röd - Ulricehamns IF Svart  -      
28
sön
00:00    
Team -11, Borås Ishall
Ulricehamns IF Vit - Ulricehamns IF Svart  -      
28
sön
00:00    
Team -11, Borås Ishall
Ulricehamns IF Svart - Tidaholms HF/IFK Falköping IK Blå  -      
28
sön
00:00    
Team -11, Borås Ishall
Borås HC - Ulricehamns IF Svart  -      
28
sön
00:00    
Team -11, Borås Ishall
Tidaholms HF/IFK Falköping IK Blå - Ulricehamns IF Vit  -      
28
sön
00:00    
Team -11, Borås Ishall
Ulricehamns IF Vit - Ulricehamns IF Svart  -      
28
sön
00:00    
Team -11, Borås Ishall
Ulricehamns IF Vit - Tidaholms HF/IFK Falköping IK Röd  -      
28
sön
00:00    
Team -11, Borås Ishall
Borås HC - Ulricehamns IF Vit  -      
27
14:30
lör
14:30    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - Motala AIF HK
  -      
27
14:30
lör
14:30    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - Motala AIF HK
  -      
27
13:10
lör
13:10    
Team -15, Borås
 
- Ulricehamns Idrottsförening Team -15  -      
27
10:55
lör
10:55    
Team -10, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - Tibro IK/Töreboda HF1  -  5  
27
10:00
lör
10:00    
Team -12, Övrig plats
 
10:00 Borås. 10:30 Fotskäl. 11:00 Sörhaga - Ulricehamns Idrottsförening Team -12  -      
24
19:00
ons
19:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Hanhals IF
3  -  2  
 
21
14:40
sön
14:40    
Team -11, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - Mariestad BoIS HC Blå4  -  3  
21
11:40
sön
11:40    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF - Mariestad BoIS HC Lag 2
3  -  0  
20
18:15
lör
18:15    
Team -10, Ishallen Lidköping
HC Lidköping Red Roosters - Ulricehamns IF13  -  1  
20
16:00
lör
16:00    
A-pojk, Mariehus Arena
A-pojk » 
Mariestad BoIS HC - Ulricehamns IF/Nittorps IK
5  -  4  
20
15:00
lör
15:00    
Team -13, Puahallen Vårgårda
Vårgårda HC - Team -13  -      
20
13:45
lör
13:45    
Team -11, Slättbergshallen
Trollhättans HC/Uddevalla HC - Ulricehamns IF7  -  3  
19
19:10
fre
19:10    
Team -10, Borås Ishall
Borås HC - Ulricehamns IF6  -  3  
19
19:00
fre
19:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Nittorps IK
1  -  2  
17
19:00
ons
19:00    
A-laget, Kungsbacka Ishall (A)
A-laget » 
Hanhals IF - Ulricehamns IF
3  -  2  
16
19:40
tis
19:40    
J18-J20, Höglandsrinken
J18-J20 » 
Nässjö HC - Ulricehamns IF/HC Dalen
4  -  0  
16
19:40
tis
19:40    
J18-J20, Höglandsrinken
J18-J20 » 
Nässjö HC - Ulricehamns IF/HC Dalen
4  -  0  
16
19:40
tis
19:40    
J18-J20, Höglandsrinken
 
J18-J20 » 
Nässjö hc - Ulricehamns Idrottsförening J18_J20
  -      
 
14
16:00
sön
16:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Åseda IF
6  -  4  
14
12:00
sön
12:00    
Team -13, Lassarinken, A-hall
UIF Team -13 - Sörhaga-Alingsås HK  -      
13
15:30
lör
15:30    
Team -10, Åse & Viste Arena
Grästorps IK - Ulricehamns IF6  -  6  
13
15:30
lör
15:30    
Team -12, Lassarinken, A-hall
 
Ulricehamns Idrottsförening Team -12 - Alingsås/Sörhaga, Mariestad x 2  -      
13
14:45
lör
14:45    
A-pojk, Nittorps Ishall
A-pojk » 
Ulricehamns IF/Nittorps IK - Tidaholms HF/IFK Falköping IK
2  -  3  
13
13:25
lör
13:25    
Team -14, Nittorps Ishall
Borås HC Röd - Ulricehamns IF vit  -      
13
13:00
lör
13:00    
Team -14, Nittorps Ishall
Borås HC Röd - Ulricehamns IF Svart  -      
13
13:00
lör
13:00    
Team -14, Nittorps Ishall
Ulricehamns IF vit - Nittorps IK  -      
13
12:30
lör
12:30    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - Skara IK
5  -  1  
13
12:30
lör
12:30    
J18-J20, Lassarinken, A-hall
 
J18-J20 » 
Skara ik - Ulricehamns Idrottsförening J18_J20
  -      
13
12:30
lör
12:30    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - Skara IK
5  -  1  
13
12:05
lör
12:05    
Team -14, Nittorps Ishall
Ulricehamns IF Svart - Borås HC Vit  -      
13
11:40
lör
11:40    
Team -14, Nittorps Ishall
Ulricehamns IF Svart - Ulricehamns IF vit  -      
13
11:40
lör
11:40    
Team -14, Nittorps Ishall
Ulricehamns IF Svart - Ulricehamns IF vit  -      
13
11:15
lör
11:15    
Team -14, Nittorps Ishall
Borås HC Vit - Ulricehamns IF vit  -      
13
11:15
lör
11:15    
Team -14, Nittorps Ishall
Nittorps IK - Ulricehamns IF Svart  -      
12
19:00
fre
19:00    
J18-J20, Nittorps Ishall
J18-J20 » 
Nittorps IK - Ulricehamns IF
0  -  1  
10
19:00
ons
19:00    
A-laget, Jonstorps Ishall
A-laget » 
Jonstorps IF IshF - Ulricehamns IF
1  -  3  
09
19:00
tis
19:00    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - Skillingaryds IS
2  -  4  
09
19:00
tis
19:00    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - Skillingaryds IS
2  -  4  
09
19:00
tis
19:00    
J18-J20, Lassarinken, A-hall
 
J18-J20 » 
Ulricehamns Idrottsförening J18_J20 - Skillingaryd
  -      
 
07
16:00
sön
16:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Olofströms IK
2  -  4  
07
12:00
sön
12:00    
Team -11, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - LN 70 HC8  -  4  
06
07:30
lör
07:30    
Team -12, Lassarinken, A-hall
 
Ulricehamns Idrottsförening Team -12 -   -      
05
18:30
fre
18:30    
Team -10, Lassarinken, A-hall
 
Ulricehamns Idrottsförening Team -10 - Sörhaga/Alingsås HK  -      
04
19:30
tor
19:30    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF - Borås HC lag 2
2  -  3  
DECEMBER 2023
 
28
19:00
tor
19:00    
J18-J20, Rosenbergs ishall
J18-J20 » 
Tidaholms HF/IFK Falköping IK - Ulricehamns IF
2  -  3  
 
22
19:00
fre
19:00    
A-pojk, Övrig plats
A-pojk » 
Mariestad BoIS HC - Ulricehamns Idrottsförening A-Pojk
  -      
22
19:00
fre
19:00    
J18-J20, Tibro Ishall
J18-J20 » 
Tibro IK - Ulricehamns IF
2  -  6  
20
19:00
ons
19:00    
A-laget, Oasen
A-laget » 
Kungälvs IK - Ulricehamns IF
2  -  3  
 
17
11:40
sön
11:40    
Team -11, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - Vänersborgs HC1  -  4  
17
11:30
sön
11:30    
J18-J20, Töreshov
J18-J20 » 
Töreboda HF - Ulricehamns IF
0  -  11
17
07:45
sön
07:45    
Team -13, Rosenbergs ishall, Tidaholm
Tidaholms - Team -13 Ulricehamn   -      
16
16:00
lör
16:00    
J18-J20, Övrig plats
 
J18-J20 » 
IK Guts Finspång - Ulricehamns Idrottsförening J18_J20
  -      
16
16:00
lör
16:00    
J18-J20, Arena Grosvad
J18-J20 » 
IK Guts Finspång - Ulricehamns IF/HC Dalen
6  -  1  
16
16:00
lör
16:00    
J18-J20, Arena Grosvad
J18-J20 » 
IK Guts Finspång - Ulricehamns IF/HC Dalen
6  -  1  
16
15:00
lör
15:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Hockeyalliansen 74
1  -  4  
16
11:25
lör
11:25    
Team -10, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - Borås HC2  -  3  
14
19:00
tor
19:00    
A-laget, Stenungsund Arena
A-laget » 
Stenungsund HF - Ulricehamns IF
4  -  1  
12
19:00
tis
19:00    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - Mjölby HC
2  -  6  
12
19:00
tis
19:00    
J18-J20, Lassarinken, A-hall
 
J18-J20 » 
Ulricehamns Idrottsförening J18_J20 - Mjölby
2  -  6  
12
19:00
tis
19:00    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - Mjölby HC
2  -  6  
 
10
17:40
sön
17:40    
Team -11, Slättbergshallen
Trollhättans HC/Uddevalla HC - Ulricehamns IF4  -  16
10
16:00
sön
16:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Gislaveds SK
2  -  6  
10
14:30
sön
14:30    
Team -15, Lassarinken, A-hall
 
Poolspel hemma -   -      
09
14:30
lör
14:30    
A-pojk, Ishallen Lidköping
A-pojk » 
HC Lidköping - Ulricehamns Idrottsförening A-Pojk
1  -  4  
09
14:00
lör
14:00    
J18-J20, Övrig plats
J18-J20 » 
Motala AIF HK - Ulricehamns Idrottsförening J18_J20
3  -  1  
09
14:00
lör
14:00    
J18-J20, Iver-hallen
J18-J20 » 
Motala AIF HK - Ulricehamns IF/HC Dalen
3  -  1  
09
14:00
lör
14:00    
J18-J20, Iver-hallen
J18-J20 » 
Motala AIF HK - Ulricehamns IF/HC Dalen
3  -  1  
09
12:30
lör
12:30    
Team -10, Rosenbergs ishall
Tidaholms HF/IFK Falköping IK - Ulricehamns IF6  -  8  
09
08:00
lör
08:00    
Team -12, Fotskäl
 
- Ulricehamns Idrottsförening Team -12  -      
08
19:00
fre
19:00    
J18-J20, Lassarinken, A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns Idrottsförening J18_J20 - Skövde IK
  -      
08
19:00
fre
19:00    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF - Skövde IK Lag 2
1  -  2  
 
03
16:00
sön
16:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Bäcken HC
1  -  3  
03
13:00
sön
13:00    
J18-J20, Brätte Ishall
J18-J20 » 
Vänersborgs HC - Ulricehamns IF
3  -  1  
03
12:10
sön
12:10    
Team -13, Nittorps IK
Nittorps IK - UIF Team -13  -      
03
sön
00:00    
Team -11, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - Fotskäls HC  -      
02
16:00
lör
16:00    
Team -10, Tibro Ishall
Tibro IK/Töreboda HF - Ulricehamns IF3  -  0  
02
15:00
lör
15:00    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF - Sörhaga/Alingsås HK
3  -  1  
02
13:40
lör
13:40    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Tidaholms HF/IFK Falköping IK Svart - Ulricehamns IF Svart  -      
02
13:15
lör
13:15    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Vårgårda HC - Ulricehamns IF Svart  -      
02
13:15
lör
13:15    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Skara IK - Ulricehamns IF vit  -      
02
12:40
lör
12:40    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF vit - Tidaholms HF/IFK Falköping IK Svart  -      
02
12:40
lör
12:40    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Skara IK - Ulricehamns IF Svart  -      
02
12:15
lör
12:15    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF vit - Vårgårda HC  -      
02
12:00
lör
12:00    
Team -14, Lassarinken, A-hall
 
Ulricehamns Idrottsförening Team -14 -   -      
02
11:50
lör
11:50    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF Svart - Ulricehamns IF vit  -      
02
11:50
lör
11:50    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF Svart - Ulricehamns IF vit  -      
01
19:00
fre
19:00    
A-pojk, Nittorps Ishall
 
A-pojk » 
Ulricehamns Idrottsförening A-Pojk - Tidaholm / Falköping
  -      
NOVEMBER 2023
 
29
19:00
ons
19:00    
A-laget, Oasen
A-laget » 
Kungälvs IK - Ulricehamns IF
6  -  0  
28
19:00
tis
19:00    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - Skillingaryds IS
2  -  1  
 
26
16:00
sön
16:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Vänersborgs HC
1  -  5  
26
15:45
sön
15:45    
J18-J20, Ishallen Lidköping
J18-J20 » 
HC Lidköping Red Roosters - Ulricehamns IF
1  -  3  
26
11:25
sön
11:25    
Team -11, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - Nittorps IK/Gislaveds SK6  -  9  
25
16:00
lör
16:00    
Team -15, Vårgårda PUA-hallen
 
- Ulricehamns Idrottsförening Team -15  -      
25
14:00
lör
14:00    
Team -12, Lassarinken, A-hall
 
Ulricehamns Idrottsförening Team -12 -   -      
25
12:00
lör
12:00    
A-pojk, Nittorps Ishall
A-pojk » 
Ulricehamns IF/Nittorps IK - Trollhättans HC
4  -  2  
25
11:40
lör
11:40    
Team -10, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - Vänersborgs HC8  -  6  
22
19:00
ons
19:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - HC Lidköping Red Roosters
1  -  3  
 
19
16:00
sön
16:00    
A-laget, Kungsbacka Ishall (A)
A-laget » 
Hanhals IF - Ulricehamns IF
6  -  3  
19
16:00
sön
16:00    
Team -11, PUAHALLEN
Sörhaga/Alingsås HK - Ulricehamns IF2  -  15
18
17:40
lör
17:40    
Team -14, PUAHALLEN
Borås HC Vit - Ulricehamns IF Svart  -      
18
17:15
lör
17:15    
Team -14, PUAHALLEN
Borås HC Röd - Ulricehamns IF vit  -      
18
17:15
lör
17:15    
Team -14, PUAHALLEN
Vårgårda HC - Ulricehamns IF Svart  -      
18
16:50
lör
16:50    
Team -14, PUAHALLEN
Borås HC Röd - Ulricehamns IF Svart  -      
18
16:50
lör
16:50    
Team -14, PUAHALLEN
Ulricehamns IF vit - Borås HC Vit  -      
18
16:25
lör
16:25    
Team -14, PUAHALLEN
Ulricehamns IF vit - Vårgårda HC  -      
18
16:00
lör
16:00    
Team -14, PUAHALLEN
Ulricehamns IF Svart - Ulricehamns IF vit  -      
18
16:00
lör
16:00    
Team -14, PUAHALLEN
Ulricehamns IF Svart - Ulricehamns IF vit  -      
18
15:30
lör
15:30    
Team -10, Billingehov B-hall
Skövde IK - Ulricehamns IF5  -  11
18
12:10
lör
12:10    
J18-J20, Lassarinken, B-hall
 
J18-J20 » 
Ulricehamns Idrottsförening J18_J20 - Dalen hc
  -      
18
10:10
lör
10:10    
A-pojk, Borås Ishall
A-pojk » 
Borås HC - Ulricehamns IF/Nittorps IK
3  -  2  
15
19:00
ons
19:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Olofströms IK
2  -  6  
14
19:00
tis
19:00    
J18-J20, Gislerinken
J18-J20 » 
Gislaveds SK - Ulricehamns IF/HC Dalen
4  -  0  
 
12
16:00
sön
16:00    
A-laget, Åse & Viste Arena
A-laget » 
Grästorps IK - Ulricehamns IF
6  -  1  
12
15:30
sön
15:30    
Team -13, Lassarinken, A-hall
UIF Team -13 - Nittorps IK  -      
12
13:30
sön
13:30    
Team -11, Lassalyckans Ishall A-hall
Borås HC - Ulricehamns IF Svart  -      
12
13:05
sön
13:05    
Team -11, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF Svart - Sörhaga/Alingsås HK Vit  -      
12
13:05
sön
13:05    
Team -11, Lassalyckans Ishall A-hall
Borås HC - Ulricehamns IF Vit  -      
12
12:40
sön
12:40    
Team -11, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF Vit - Sörhaga/Alingsås HK Grön  -      
12
12:20
sön
12:20    
Team -11, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF Vit - Ulricehamns IF Svart  -      
12
12:20
sön
12:20    
Team -11, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF Vit - Ulricehamns IF Svart  -      
12
12:00
sön
12:00    
Team -11, Lassalyckans Ishall A-hall
Sörhaga/Alingsås HK Grön - Ulricehamns IF Svart  -      
12
12:00
sön
12:00    
Team -11, Lassalyckans Ishall A-hall
Sörhaga/Alingsås HK Vit - Ulricehamns IF Vit  -      
11
15:10
lör
15:10    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - Skara IK
3  -  2  
11
13:30
lör
13:30    
Team -12, Skövde
 
- Ulricehamns Idrottsförening Team -12  -      
11
13:00
lör
13:00    
Team -10, ICA Oxen-hallen
Mariestad BoIS HC - Ulricehamns IF2  -  6  
11
11:40
lör
11:40    
A-pojk, Lassalyckans Ishall A-hall
A-pojk » 
Ulricehamns IF/Nittorps IK - Skövde IK
0  -  7  
08
19:00
ons
19:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Stenungsund HF
6  -  4  
 
05
17:00
sön
17:00    
J18-J20, Mariehus Arena
J18-J20 » 
Mariestad BoIS HC Lag 2 - Ulricehamns IF
4  -  3  
05
16:40
sön
16:40    
A-laget, Åby Ishall
A-laget » 
IF Mölndal Hockey - Ulricehamns IF
3  -  2  
05
14:10
sön
14:10    
Team -11, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - Borås HC4  -  2  
05
09:10
sön
09:10    
Team -12, Borås
 
Poolspel Borås - Ulricehamns Idrottsförening Team -12  -      
04
15:00
lör
15:00    
A-pojk, Nittorps Ishall
A-pojk » 
Ulricehamns IF/Nittorps IK - Vänersborgs HC
2  -  7  
04
14:40
lör
14:40    
Team -10, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - HC Lidköping Red Roosters2  -  5  
04
14:00
lör
14:00    
J18-J20, Billingehov
J18-J20 » 
Skövde IK - Ulricehamns IF/HC Dalen
7  -  0  
04
13:10
lör
13:10    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Nittorps IK - Ulricehamns IF vit  -      
04
12:40
lör
12:40    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF vit - Tidaholms HF/IFK Falköping IK Vit  -      
04
12:40
lör
12:40    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Nittorps IK - Ulricehamns IF Svart  -      
04
12:25
lör
12:25    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF Svart - Tidaholms HF/IFK Falköping IK Svart  -      
04
12:00
lör
12:00    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF Svart - Ulricehamns IF vit  -      
04
12:00
lör
12:00    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF Svart - Ulricehamns IF vit  -      
04
11:35
lör
11:35    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Tidaholms HF/IFK Falköping IK Svart - Ulricehamns IF vit  -      
04
11:35
lör
11:35    
Team -14, Lassalyckans Ishall A-hall
Tidaholms HF/IFK Falköping IK Vit - Ulricehamns IF Svart  -      
04
11:30
lör
11:30    
Team -14, Lassarinken, A-hall
 
Ulricehamns Idrottsförening Team -14 -   -      
04
10:00
lör
10:00    
Team -12, Fotskäl
 
Poolspel fotskäl - Ulricehamns Idrottsförening Team -12  -      
OKTOBER 2023
 
31
19:00
tis
19:00    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - Vänersborgs HC
3  -  4  
 
29
17:00
sön
17:00    
A-laget, Marconihallen
A-laget » 
Bäcken HC - Ulricehamns IF
8  -  0  
29
11:40
sön
11:40    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF - Nittorps IK
4  -  1  
29
09:30
sön
09:30    
Team -13, Borås ishall
Borås HC - Ulricehamns Idrottsförening Team -13  -      
28
17:45
lör
17:45    
A-pojk, Ishallen Lidköping
A-pojk » 
HC Lidköping Red Roosters - Ulricehamns IF/Nittorps IK
6  -  1  
28
14:15
lör
14:15    
J18-J20, Slättbergshallen
J18-J20 » 
Trollhättans HC/Uddevalla HC - Ulricehamns IF/HC Dalen
4  -  3  
28
13:00
lör
13:00    
Team -10, Åse & Viste Arena
Grästorps IK - Ulricehamns IF6  -  3  
25
19:00
ons
19:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Kungälvs IK
4  -  6  
24
19:00
tis
19:00    
J18-J20, Movalla Ishall
J18-J20 » 
Skillingaryds IS - Ulricehamns IF/HC Dalen
5  -  0  
 
22
16:00
sön
16:00    
A-laget, Brätte Ishall
A-laget » 
Vänersborgs HC - Ulricehamns IF
4  -  1  
22
14:40
sön
14:40    
Team -11, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - LN 70 HC21  -  5  
22
11:00
sön
11:00    
Team -12, Lassarinken, A-hall
 
Ulricehamns Idrottsförening Team -12 - Bhc, Vårgårda, Alingsås   -      
21
15:10
lör
15:10    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - Trollhättans HC/Uddevalla HC
2  -  8  
21
11:40
lör
11:40    
Team -10, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - Sörhaga/Alingsås HK5  -  5  
19
19:45
tor
19:45    
J18-J20, Borås Ishall
J18-J20 » 
Borås HC lag 2 - Ulricehamns IF
2  -  3  
18
19:00
ons
19:00    
A-laget, Ishallen Lidköping
A-laget » 
HC Lidköping Red Roosters - Ulricehamns IF
5  -  2  
 
15
16:00
sön
16:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Hanhals IF
2  -  1  
15
11:40
sön
11:40    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF - Tidaholms HF/IFK Falköping IK
1  -  5  
14
15:40
lör
15:40    
J18-J20, Smedjehov
J18-J20 » 
HC Dalen - Ulricehamns IF/HC Dalen
12  -  0  
14
14:40
lör
14:40    
A-pojk, Lassalyckans Ishall A-hall
A-pojk » 
Ulricehamns IF/Nittorps IK - Mariestad BoIS HC
2  -  0  
14
11:40
lör
11:40    
Team -10, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - LN 70 HC11  -  2  
11
19:00
ons
19:00    
A-laget, HBM Arena
A-laget » 
Olofströms IK - Ulricehamns IF
4  -  3  
10
19:00
tis
19:00    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF/HC Dalen - Gislaveds SK
3  -  9  
 
08
16:00
sön
16:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Grästorps IK
2  -  0  
07
14:00
lör
14:00    
J18-J20, Skara Ishall
J18-J20 » 
Skara IK - Ulricehamns IF/HC Dalen
3  -  1  
07
13:00
lör
13:00    
A-pojk, Rosenbergs ishall
A-pojk » 
Tidaholm - Ulricehamns Idrottsförening
  -      
07
13:00
lör
13:00    
A-pojk, Rosenbergs ishall
A-pojk » 
Tidaholms HF/IFK Falköping IK - Ulricehamns IF/Nittorps IK
11  -  0  
06
19:30
fre
19:30    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF - Tibro IK
11  -  1  
04
19:00
ons
19:00    
A-laget, Stenungsund Arena
A-laget » 
Stenungsund HF - Ulricehamns IF
2  -  6  
 
01
16:00
sön
16:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - IF Mölndal Hockey
3  -  2  
01
11:25
sön
11:25    
Team -10, Lassalyckans Ishall A-hall
Ulricehamns IF - Trollhättans HC/Uddevalla HC8  -  4  
SEPTEMBER 2023
 
30
14:40
lör
14:40    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF - Skövde IK
2  -  5  
30
11:25
lör
11:25    
A-pojk, Lassarinken, A-hall
A-pojk » 
Ulricehamns Idrottsförening - Grästorps IK
  -      
30
11:25
lör
11:25    
A-pojk, Lassalyckans Ishall A-hall
A-pojk » 
Ulricehamns IF/Nittorps IK - Grästorps IK
1  -  6  
29
19:30
fre
19:30    
J18-J20, Lassalyckans Ishall A-hall
J18-J20 » 
Ulricehamns IF - Töreboda HF
14  -  1  
26
19:30
tis
19:30    
J18-J20, Brätte Ishall
J18-J20 » 
Vänersborgs HC - Ulricehamns IF
4  -  1  
 
22
18:00
fre
18:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Nittorps IK
  -      
20
19:15
ons
19:15    
A-pojk, Nittorps Ishall
A-pojk » 
Ulricehamn/Nittorp - Borås
  -      
20
19:00
ons
19:00    
A-laget, Axelent Arena
A-laget » 
Värnamo GIK - Ulricehamns IF
  -      
 
15
19:30
fre
19:30    
A-pojk, Lassarinken, A-hall
A-pojk » 
Ulricehamns Idrottsförening - Sörhaga/alingsås
  -      
15
19:00
fre
19:00    
A-laget, Nittorps Ishall
A-laget » 
Nittorps IK - Ulricehamns IF
  -      
 
06
19:00
ons
19:00    
A-laget, Lassalyckans Ishall A-hall
A-laget » 
Ulricehamns IF - Värnamo GIK
  -      
05
19:00
tis
19:00    
A-pojk, Lassarinken, A-hall
A-pojk » 
Ulricehamns Idrottsförening - Nittorp
  -      
 
03
13:00
sön
13:00    
A-laget, Åse & Viste Arena
A-laget » 
HC Lidköping Red Roosters - Ulricehamns IF
  -      
02
15:00
lör
15:00    
A-laget, Åse & Viste Arena
A-laget » 
Ulricehamns IF - Grästorps IK
  -      
 
Föreningens huvudsponsor
Platinapartner Hockey
Guldpartner Hockey
Silverparter Hockey
Bronspartner Hockey
Arenapartner Hockey
Vi samarbetar med